שיטות לניהול ספרים – BusinessPedia Feedback Form

שיטות לניהול ספרים

מתוך BusinessPedia

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

קיימות שיטות שונות לניהול ספרים, שיטת הרישום הכפול ושיטת הרישום החד-צידי. וקיימים בסיסי רישום שונים, רישום על בסיס מזומן ורישום על בסיס מצטבר.


חברה בע"מ חייבת על-פי החוק לנהל את ספריה בשיטת רישום כפול. ישנם עוסקים מורשים הרשאים לנהל את ספריהם בשיטת רישום חד-צדדי. שיטת ניהול הספרים שעל עוסק מורשה לנהל נקבעת לפי סוג פעילות העסק, היקף מחזור ההכנסות של העסק ולפי מספר העובדים בעסק. היתרון הגדול בניהול ספרים בשיטת הרישום החד-צדדי הוא פשטות הדיווח בהשוואה לרישום הכפול. כפועל יוצא, עלויות שירותי הנהלת חשבונות עבור עסק המנהל את ספריו לפי שיטת הרישום החד-צדדי נמוכות משמעותית מעלויות עסק המנהל את ספריו לפי שיטת הרישום הכפול.

יחד עם זאת, עסק המנהל את ספריו לפי שיטת הרישום הכפול, יש בידיו מידע רב הנוגע לפעילות הפיננסית של העסק ומצבו, שכן בשיטה זו, בניגוד לשיטת הרישום החד-צדדי, נרשמות כל הפעולות הכספיות של העסק לרבות התנועות בחשבונות הבנקים, תנועות לקוחות חייבים שטרם שילמו ותנועות ספקים זכאים שטרם שולם להם התשלום. בנוסף לכך, יש מגוון רב יותר של דוחות הנהלת חשבונות שניתן להפיק ברישום הכפול, עניין המבטיח שקיפות גבוהה יותר בהשוואה לרישום החד-צדדי ומאפשר להנהלה לבקר, לפקח ולעקוב אחרי תרחישים ומגמות בעסק.


חושב שדף מידע זה חשוב? שתף אותו עם בני משפחה וחברים! לחץ כאן לשליחת הדף
ערכים חמים: מדרגות מס | פתיחת עסק | דמי הבראה | שכר | פנסיה
כלים אישיים
newsletter
בוקיפינג - הנהלת חשבונות, חשבות שכר