2024-05-20 17:57

מהם החזרי מס ואיך תוכלו לבדוק את זכאותכם?

הידעתם כי מאות אלפי אזרחים במדינת ישראל מדי שנה זכאים להחזרי מס בסכומים שיכולים להיות משמעותיים בהחלט? למעשה, נראה כי כמעט כל אחד מאיתנו זכאי להחזרים כאלו מסיבות שונות, ולמרבה הצער רובינו לא מנצלים את הדבר הזה ולא דורשים את הכסף שמגיע לנו. מומלץ בהחלט שגם אתם תעשו בדק בית ואנחנו רוצים להסביר לכם כעת על החזרי המס ומה צריך לעשות בשביל לקבל את הכסף שמגיע לנו. אבל קודם כל – כך תוכלו לבדוק עם מגיעים לכם החזרים ממש בקלות ובמהירות.

כך תוכלו לבדוק אם מגיעים לכם החזרי מס בכמה קליקים בלבד

באופן אירוני נראה כי הרבה מאד אנשים לא מממשים את הזכאות שלהם להחזרים מהסיבה הפשוטה שהם פשוט לא יודעים איך לברר לגבי הזה וחושבים שזהו מאמץ גדול מדי. בעבר אפשר היה לברר את הדבר הזה רק על ידי הגעה לסניף רשות המיסים וזה אכן היה מעט מורכב, אבל היום התמונה היא כבר שונה בתכלית. כיום ניתן לברר בקלות אם מגיעים לנו החזרים דרך מחשבון מיוחד באינטרנט. כדי לברר את זכאותכם להחזרי מס לחצו כאן ותגלו בעוד רגעים ספורים אם מגיע לכם לא מעט כסף. זכרו, הבדיקה היא חינמית ככה שאין שום סיבה שבעולם שלא נבדוק אם מגיע לנו כסף.

מהם החזרי מס?

בכל שנה שכירים ועצמאיים המשלמים מקדמות למס הכנסה מעבירים בעצם סכום חודשי על סמך ההכנסה החייבת שלהם במס. שינויים כאלו ואחרים בסטטוס במהלך השנה מביאים לכך שהסכום המבוקש הוא הרבה פעמים גבוה יותר ממה שאמורים לשלם בפועל, מה שאומר שמס הכנסה בעצם חייבים לנו כסף. העניין כאן הוא שמס הכנסה לא יבצע את החישובים האלו עבורנו, וכדי שנוכל באמת לקבל את הכסף עלינו לעשות את הבדיקה ולהגיש את המסמכים הרלוונטיים עצמאית.

 

 

דוגמאות למקרים בהם מגיעים החזרי מס

  • עובדים שכירים שלא הגישו בקשה להקלות בחישוב המס כגון פטור ממס הכנסה, בקשה לנקודות זיכוי וכן הלאה.
  • שכירים שעובדים בשני מקומות עבודה או יותר ולא ביצעו תיאום מס.
  • עובדים שנולד להם ילד במהלך שנת המס המעניק נקודות זיכוי.
  • אנשים שהפקידו כספים לקרנות פנסיה והשתלמות שלא חושבו.

גיליתי שמגיעים לי החזרים – איך מקבלים את הכסף?

ברגע שמבינים שבאמת מגיעים החזרים, צריך להגיש מסמכים שונים התומכים בבקשה כמו טופס 106, תעודת לידה של ילד, אישור על הפקדות לפנסיה וכדומה. מרבית הטפסים הנדרשים להגשת הבקשה הם כאלו המתקבלים בחודש אפריל וזהו בעצם הזמן הטוב ביותר להגיש בקשה להחזרי מס.

חשוב לשים לב כי ניתן לדרוש החזרי מס רטרואקטיבית עד 6 שנים אחורה. כלומר שאת הבקשות להחזרים עבור שנת 2017 למשל, ניתן להגיש עד סוף 2023.

דוגמאות למסמכים שצריך להגיש

  • שכירים המגישים בקשה באופן ידני ימלאו טופס 135 בצירוף המסמכים הרלוונטיים.
  • טופס 106 שניתן לעובדים מהמעסיק.
  • עצמאים המחויבים להגיש דין וחשבון על הוצאות ימלאו בנוסף טופס 1301.
  • צילום המחאה או אישור קיום חשבון בנק שאליו ייכנס הכסף לאחר שיאושרו ההחזרים.

שימו לב – אם אתם מגישים בקשה ליותר משנת מס אחת, יש להגיש בקשה נפרדת לכל אחת מהשנים. החזר המס יבוצע בתוך שנה מהיום שבו נערכה השומה או בתוך שנתיים מתום השנה שבה שולם המס לפי המאוחר מבין השניים.

לסיכום,

אל תוותרו על ההחזרים שלכם ועל הכסף שמגיע לכם שעבדתם מאד קשה בשבילו!

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על כלכלה ועסקים!

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות