פורטל:יזמות – BusinessPedia Feedback Form

פורטל:יזמות

מתוך BusinessPedia

(הופנה מהדף פורטל:פותחים עסק)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

עריכה פורטל:יזמות

פתיחת עסק מהווה צעד משמעותי בדרך לעצמאות ודורש תכנון מקדים. ביציאה לעצמאות ומעבר מסטטוס שכיר לעצמאי יש סיכון ואחריות רבה, יחד עם זאת, יציאה לעצמאות יכולה להיות דרך מצוינת להגשים חלומות ולעיתים אף להגדיל את ההכנסות.

השלב הראשון בפתיחת עסק הוא הכנת תוכנית עסקית, בה בוחנים את רווחיות העסק, המתחרים, גודל השוק, תזרים מזומנים, אפשרויות מימון ועוד. לאחר שנבחנו הצדדים השונים הכרוכים בפתיחת עסק והוחלט על כדאיות פתיחת העסק ניתן לצאת לדרך. מיד עם פתיחת העסק ועוד לפני ביצוע העסקה הראשונה יש לגשת לרשויות ולפתוח תיקים. תחת הערך פתיחת עסק ניתן למצוא מידע אודות רישום העסק אצל מע"מ, מס הכנסה ובביטוח לאומי.

חוקים לניהול ספרים מחייבים את העסק לנהל את חשבונותיו. עסק מחויב בתיעוד פנים ובתיעוד חוץ וברישום הפעולות הכספיות שהתרחשו בעסק. הרישום יכול להתבצע על-ידי בעל העסק עצמו או על ידי מנהל חשבונות הבקיא בחוקי ניהול ספרים.

עריכהתמונה נבחרת
שני יזמים צעירים בדרך לעצמאות
שני יזמים צעירים בדרך לעצמאות
עריכהערך נבחר

תוכנית עסקית (באנגלית: Business Plan) הוא מסמך הבוחן את כדאיות יישומו של עסק, וכולל תוכנית ביצוע עקרונית. תוכנית עסקית מציגה הערכה כלכלית על בסיס הנחות עבודה, נתונים עסקיים ותחזיות לטווח ארוך. מבנה ותוכן התוכנית העסקית שונה מעסק לעסק ומותאם לכל עסק בהתאם לאופי פעילותו ומטרותיו בהכנת התוכנית. תוכנית עסקית מהווה כלי לבחינת הסיכוי מול הסיכון שברעיון העסקי ונותנת מענה לשאלות כמו מתי יהיה העסק רווחי, ואיזה רווח הוא יציג. התוכנית העסקית משמשת כלי מכירתי למשקיעים פוטנציאלים, שותפים עסקיים ובנקים וכוללת תחזית תזרים מזומנים המפרט את סכום הכסף לו יזדקק העסק לצורכי השקעה.

הערך תוכנית עסקית סוקר באופן מעמיק את מבנה התוכנית העסקית וכן מציג מידע נוסף לגבי מטרת התוכנית העסקית, כתיבת תוכנית עסקית והצגתו וכן שלל טיפים לכתיבת תוכנית עסקית מוצלחת.

עריכההידעת?
עריכהערכים מומלצים
עריכהערכים מבוקשים
עריכהערכים דורשי שיפור
עריכהנושאים עיקריים
  • פתיחת עסק - הערך סוקר את תהליך פתיחת העסק, החל מבחירת צורת התאגדות, פתיחת תיקים אצל הרשויות וגיוס הון.
  • עסק מהבית - הערך עוסק בהיבטים החשבונאיים והמיסויים המייחדים עסק המנוהל מהבית.
  • תוכנית עסקית - הערך עוסק במטרת התוכנית העסקית, מפרט את המבנה ואופן כתיבת התוכנית ומסכם בדרך הצגת התוכנית העסקית.
עריכהתת תחומים ביזמות
עריכהקדימה, לעבודה!

כאנציקלופדיה שיתופית צעירה הנמצאת עדיין בשלבי הקמה, ערכים רבים זקוקים לעריכה או להגהה נוספת. הצטרפו עוד היום לקהילת התורמים ועזרו לנו להפוך את BusinessPedia למוקד ידע עדכני בתחום החשבונאות וניהול עסקים, לטובת כולם.

מהו פורטל? - רשימת כל קטגוריות המשנה והערכיםחושב שדף מידע זה חשוב? שתף אותו עם בני משפחה וחברים! לחץ כאן לשליחת הדף
ערכים חמים: מדרגות מס | פתיחת עסק | דמי הבראה | שכר | פנסיה
כלים אישיים
newsletter
בוקיפינג - הנהלת חשבונות, חשבות שכר