ניכוי מס במקור – BusinessPedia Feedback Form

ניכוי מס במקור

מתוך BusinessPedia

גרסה מתאריך 07:19, 28 במרץ 2011 מאת Ofir (שיחה | תרומות)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה הנוכחית (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
קוראי ערך זה קראו גם

תיק ניכויים
לוח ניכויים

שימושון

בדיקת שיעורי ניכוי במקור לעוסקים מורשים, לחברות ולשותפויות באתר מס הכנסה

חובת ניכוי מס במקור מתשלומים בעד שירותים או נכסים חלה בהתאם לצו מס הכנסה (קביעת תשלומים בעד שירותים או נכסים כהכנסה), התשל"ז – 1977, שהוצא על פי סעיף 164 לפקודת מס הכנסה. הכוונה היא לניכוי במקור מכל מי שאין לגביו חובת ניכוי במקור מכוח צו ספציפי כגון שירותי משרד, שכר דירה, שכר עבודה וכדומה.

תוכן עניינים

[עריכה] שיעור ניכוי מס במקור

שיעור ניכוי מס במקור נקבע על ידי פקיד שומה לכל עוסק ואו חברה, לרוב השיעור עומד על אפס. במידה ולעסק אין אישור על ניכוי מס במקור, יש לנכות לו בעת התשלום את הסכום המקסימאלי הקבוע לפי הסקטור אליו הוא שייך. שיעור הניכוי במקור מנכסים ושירותים עומד על 30% או שיעור אחר המופיע באישור שהציג המקבל שניתן לו על ידי פקיד השומה. כיום ניתן לבדוק את שיעור הניכוי במקור העדכני של מקבלי תשלומים באתר מס הכנסה. בדיקה זו מומלצת בכל פעם שעסק מתחיל לעבוד עם ספק או נותן שירותים חדש.

[עריכה] חובת הניכוי

חובת הניכוי מוטלת על מי שמחזור עסקיו עולה על סכומים שנקבעו, גופים מסוימים ללא קשר למחזור העסקים או כל מי שחייב בניהול ספרי חשבונות לפי שיטת החשבונאות הכפולה.

יש להמציא אישור שנתי לכל ספק ובנוסף להעביר למס הכנסה ריכוז שנתי בטופס 856, של הסכומים ששולמו, פרטי המקבלים והמס שנוכה עד ליום 30 באפריל בשנה העוקבת. ניכוי מס במקור כמוה כמקדמת מס ואינה מהווה תשלום מס סופי, שכן, מס הכנסה מחושב בחישוב שנתי.

[עריכה] ראו גם


חושב שדף מידע זה חשוב? שתף אותו עם בני משפחה וחברים! לחץ כאן לשליחת הדף
ערכים חמים: מדרגות מס | פתיחת עסק | דמי הבראה | שכר | פנסיה
כלים אישיים
newsletter
בוקיפינג - הנהלת חשבונות, חשבות שכר