בן זוג רשום – BusinessPedia Feedback Form

בן זוג רשום

מתוך BusinessPedia

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

בן הזוג הרשום הינו מושג מעולם מס הכנסה, אשר משמש את פקיד שומה. בן זוג הוא אדם החי ומנהל משק בית משותף עם מי שהוא נשוי לו. לפי פקודת מס הכנסה, בני זוג מהווים נישום אחד לצרכי מס, ותחת שמו של בן הזוג הרשום יתנהל התיק אצל פקיד השומה.

תוכן עניינים

[עריכה] העיקרון מאחורי קביעת בן זוג רשום

כאמור, לפי מס הכנסה בני זוג מהווים נישום אחד, ולכן נקבע אחד מבני הזוג להיות בן הזוג הרשום אצל פקיד השומה, כאשר לצורכי מס סך כל ההכנסה החייבת במס תחשב הכנסתו של בן הזוג הרשום, וכן ההטבות המוטלות על בן הזוג האחר (הלא רשום) ייוחסו לבן הזוג הרשום.

[עריכה] כיצד נקבע בן זוג רשום

בן הזוג הרשום צריך להיות בן הזוג בעל ההכנסה הגבוהה יותר משני בני הזוג, כלומר בן הזוג אשר הכנסתו מהווה יותר מחמישים אחוז מסך ההכנסה של שני בני הזוג. ישנם מקרים מסוימים שניתו לנהוג אחרת, אך יש להודיע על החלפת בן הזוג הרשום לפחות שלושה חודשים לפני תחילת שנת המס.

קביעת בן זוג רשום הינה בתוקף לחמש שנים.

[עריכה] חישוב נפרד או חישוב מאוחד

בחישוב נפרד מחושב המס לכל אחד מבני הזוג בנפרד, כך שכל אחד מבני הזוג נהנה ממדרגות מס נמוכות, ניכויים וזיכויים אישיים. עם זאת, במקרים מסוימים, חבות המס נמוכה יותר בחישוב מס מאוחד. מס הכנסה יבחר, למי שביקש וזכאי לחישוב נפרד את צורת החישוב הכדאית יותר לנישום, דהיינו, זו שבה חבות המס נמוכה יותר.

[עריכה] ראו גם

[עריכה] קישורים חיצוניים


חושב שדף מידע זה חשוב? שתף אותו עם בני משפחה וחברים! לחץ כאן לשליחת הדף
ערכים חמים: מדרגות מס | פתיחת עסק | דמי הבראה | שכר | פנסיה
כלים אישיים
newsletter
בוקיפינג - הנהלת חשבונות, חשבות שכר