2024-04-12 14:32

לפני שפותחים משמרת: מה עסקים צריכים לדעת על עבודה בסופי שבוע?

עבודה בסופי השבוע היא חלק בלתי נפרד מחייהם של לא מעט עובדים ברחבי הארץ. למעשה, מדובר בהזדמנות בעבור רבים להרוויח עוד כסף במשכורת ואף לסייע לטובת פעילות שוטפת של עסק שפתוח גם ביום השישי. אם אתם בעלי עסק ורוצים לדעת בדיוק על היקף העבודה בסופי השבוע וכיצד לשמור על הזכויות של העובדים שלכם, הגעתם למקום הנכון. במדריך זה נציג בפניכם את כל מה שצריך לדעת לגבי התעדכנות בזמני כניסת ויציאת השבת.

פותחים את העסק בסוף השבוע? זה מה שאתם חייבים לדעת

עבודה בסוף השבוע היא חלק מהותי מהעבודה של לא מעט מהעסקים בישראל, בייחוד כאשר לוקחים בחשבון את העובדה כי רוב העובדים במשק אינם עובדים ביום השישי ועל כן מעדיפים לבצע רכישה של מוצרים או לקבל שירות ביום שישי. חשוב להבין כי פתיחה של העסק ביום השישי מחייב בדיקה לגבי זמני כניסת השבת, וזאת מתוך מטרה להיערך ולסגור את בית העסק לפחות כחצי שעה לפני. זמני כניסת השבת מפורסמים באתר כיפה, כך שניתן לבחון בזמן אמת ובהתאם לכך להוביל ליצירה של מערך אשר מאפשר את הפעילות השוטפת של העסק – תחת הגבלות ההלכה כמו גם החוק במדינת ישראל. לא כל בית עסק יכול לפתוח גם ביום השבת, אלא רק תחת אישור מיוחד, ועל כן אם אתם רוצים לפתוח את העסק בסוף השבוע צריך לקחת בחשבון את האלמנט הזה, וזאת מתוך מטרה להימנע מקנסות אבל גם כחלק מפתיחה של משמרת אשר צריכה להסתיים לפני כניסת השבת.

הסיבה לכך נובעת גם מאחר והתחבורה הציבורית בישראל פועלת עד כשעה לפני כניסת השבת, ועל כן אם אתם מעסיקים אשר רוצים להעסיק עובדים ביום השישי והשבת נדרשים לקבל על כך אישור מיוחד. על כן, היעזרות במחשבון של זמני כניסת השבת מאפשר לכם לבחון בזמן אמת, ובכך לנקוט בפעולות שיובילו להמשך פעילות שוטפת תחת הגבלות בסוף השבוע.

 

 

העסקת עובד בסוף השבוע – מהן הזכויות המגיעות לעובדים שלכם במשמרת?

העסקה של עובדים בסוף השבוע צריכה להיות מעוגנת בחוזה. על פי החוק במדינת ישראל כל עובד יהודי רשאי לעבוד ביום השישי עד 7 שעות לכל היותר, כאשר כל מעסיק מחויב לספק לו אפשרות למנוחה באמצע השבוע במידה ומדובר בעבודה המתבצעת גם ביום השבת. נהוג לראות את השבוע העבודה המלא שמתחיל ביום ראשון ומסתיים ביום השבת, כאשר עבודה בסוף השבוע מזכה את העובד בקבלת בונוס בשיעור של כ-150%. הנושא של זכויות העובד הוא נושא שכל בעל עסק מחויב להתייחס אליו, וזאת בשל ההבנה כי מדובר בהיבט חוקי שכל מעסיק נדרש לעמוד בו, כאשר כל חריגה מכך עשויה להוביל לקנסות וכן אי יכולת לספק לעובדים את מה שמגיע להם. קבלת מידע דרך אתרים מהימנים בנושא של זכויות העובד היא זו שתאפשר לכם לנקוט בפעולות של פתיחה וסגירה של משמרות העובדים באופן חוקי ועם שימת דגש על התאמה לדרישות החוק.

לסיכום

באמצעות התעדכנות שוטפת בזמני כניסת השבת, תוכלו לפעול באופן חוקי ולסגור את שערי העסק כמו גם לתאם את המשמרות כך שהעובדים יוכלו להגיע לביתם בתחבורה הציבורית או בפרק זמן סביר לפני כניסת השבת, ובמידה ואתם מחליטים לפתוח את העסק גם בסוף השבוע, צריך להבין כי לעובדים שלכם מגיעות זכויות גם מבחינת השכר אבל גם מבחינת קבלת יום חופש, בעקבות עבודה המתבצעת בסוף השבוע.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על כלכלה ועסקים!

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות