2024-04-12 14:16

לומדים את סודות המומחים: היועץ העסקי יוסי שינובר מביא את כל העצות הכי פרקטיות לייעול העסק שלכם

כבעלי עסקים שרוצים לייעל את העסק, צריך לקחת בחשבון כי צעדי התייעלות הם הכרחיים בכל שלב – בין אם מדובר בעסק חדש ובוודאי כאשר מדובר בעסק ותיק. בשביל לסייע לכם להגשים את הצעדים הללו ולהוביל לגידול ברווחים ומענה של יציבות, בחרנו להציג באמצעות היועץ העסקי יוסי שינובר עצות פרקטיות שאותן ניתן ליישם כבר עכשיו, מתוך הבנה כי אף פעם לא מאוחר מדי להשתפר. מהם הצעדים שיכולים לסייע לכם להתקדם? להלן הפרטים.

הגדירו יעדים

אחת המשימות הראשונות שלכם בכל הקשור לייעול העסק כולל הגדרה של יעדים ברורים ומדידים. למעשה, חשוב מאוד ליצור תמונת מצב המבוססת על תוכנית שיווק ופרסום שנועדה לסייע לכם להגדיל את ההכנסות וכן להגדיר את יעד ההוצאות הקבוע והמשתנה, מתוך מטרה לנהל את העסק בצורה יעילה ועם שימת דגש על ניהול אפקטיבי המבוסס על יעדים לטווח הקצר ולטווח הרחוק. יוסי שינובר מסביר כי אפשר לפנות ליועץ עסקי מומחה לטובת בנייה של תוכנית אסטרטגית המבוססת על הגדרה של מטרות או לבצע את התהליך בעצמכם, כחלק מהבנה כי מדובר במצפן שיכול להנחות אתכם במעלה הדרך, גם בעת שגרה וגם בעת משבר.

איתור מקורות מימון

אם בעבר מההסכם נדרשו להגיע לבנקים בשביל לקבל מסגרת אשראי כיום יש לא מעט מקורות מימון אטרקטיביים שיכולים לסייע לכם להגדיל את תפוקת העסק, ואף ליצור הזדמנויות חדשות. כך למשל, ניתן לפנות לקרנות ייעודיות או הלוואות מקרנות בערבות המדינה, לצד ביצוע של השוואת הצעות בין הבנקים השונים. יוסי שינובר מציין כי חשוב לוודא שאתם לא לוקחים סכומים גבוהים מדי שלא לצורך, אלא רק לאחר בדיקה של היתכנות פיננסית המתבצעת אל מול בעלי מקצוע, כמו למשל רואה החשבון של העסק.

 

 

פיתוח סקרנות

גם אם אתם כבר שנים רבות מנהלים את העסק או שרק מתחילים את הצעדים הראשונים שלכם, פיתוח של סקרנות הוא חשוב, בייחוד בעידן שבו בעלי עסקים מבינים כי דינאמיות היא שם המשחק. עסקים שאינם מצליחים להתקיים לאורך זמן הם לרוב עסקים אשר נשארים באותה נקודה, ללא אופק התקדמות לעתיד. על כן, קחו חלק בסמינרים מקצועיים העוסקים בתחום שבו אתם מתמחים, קחו חלק פעיל כמומחים בפאנל מקצועי במסגרת של השתלמות ואל תהססו ללמוד במסגרת של קורס בעולמות הניהול, כל זאת כחלק מהבנה כי פיתוח סקרנות וידע הוא מפתח לטובת פיתוח אישי ומקצועי.

השוואת מחירים

הקימו טבלה עם כל ההוצאות הקבועות והמשתנות שלכם, ולאחר מכן התחילו לבצע השוואה בין ספקים שנותנים לכם שירות – החל מספק האינטרנט ועד לשירותי הניקיון. במספר טלפונים אתם יכולים לא רק לחסוך כסף, אלא גם לשפר את התנאים שאותם אתם מקבלים, במסגרת של ניהול משא ומתן. רצוי לבצע את הפעולה הזו לפחות אחת לרבעון או בכל חצי שנה, כחלק מהבנה כי מדובר בהזדמנות להתייעל ולקבל שירות מיטבי המותאם בדיוק לדרישות שלכם.

לסיכום

התייעלות עסקית היא הכרחית בעבור כל בעל עסק. באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן גם אתם תוכלו להתנהל באופן טוב יותר, החל מהאופן שבו אתם מנהלים את האסטרטגיה לטווח הקצר והרחוק ועד להשוואה בין הספקים שנותנים לכם שירותים. התייעצות עם בעלי מקצוע כמו למשל יועץ עסקי מהווה דרך מצוינת ליצור שקיפות ויכולת ניהול המעניקה לכם את הכוח להתקדם קדימה, בליווי אישי ותוך שימת דגש על הגדלת הרווחיות.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על כלכלה ועסקים!

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות