2024-05-20 17:49

על האש, לייזר טאג או סדנאות העשרה: 4 רעיונות לערב גיבוש בעבודה!

ערב גיבוש חברה הינו הזדמנות מצוינת לחיבור ותקשורת בין העובדים מחוץ למקום העבודה. האירועים הללו מספקים אווירה מהנה ורגועה שמסייעת לבנייה וטיפוח של הצוות, וכן קידום שיתוף פעולה בין העובדים. מפעילויות חוץ ועד סדנאות חינוכיות, יש מגוון אפשרויות בחירה שיכולות להפוך את ערב הגיבוש לבלתי נשכח ומשמעותי עבור כולם. במאמר שלפניכם פירטנו אודות ארבעה רעיונות לערב גיבוש חברה.

על האש

פעילות על האש יכולה להיות דרך מהנה ורגועה לגיבוש עובדים בערב חברה. כדי לתכנן את הפעילות חשוב לשקול את המיקום, האוכל, המשקאות, מספר האנשים וכל פעילות בידורית אחרת. המיקום האידאלי לעל האש הינו החצר של אחד העובדים או פארק ציבורי, אך אפשר לשקול להשכיר מקום אם מדובר בקבוצה גדולה. בעל האש נהוג להגיש מאכלים כמו עופות טריים, המבורגרים ונקניקיות, ואפשר להוסיף גם אופציות צמחוניות כמו שיפודי ירקות. אפשר להגיש משקאות כמו לימונדה, מיץ תפוזים ובירות, ולשדרוג החוויה אפשר לשכור את שירותיו של ברמן שיכין קוקטיילים טעימים. פעילות על האש יכולה להיות דרך מצוינת לבנות את המורל בחברה ולחזק את היחסים בין העובדים.

לייזר טאג

לייזר טאג הינו פעילות פופולארית עבור גיבוש עובדי חברה, שיכולה לסייע למיתוג מעסיק ושימור עובדי החברה. הפעילות כוללת לבישת ווסט רגיש לאינפרא-אדום ומשחק באמצעות רובי לייזר ש"יורים" ביריבים. המשחק המהיר והמהנה הזה מאפשר לעובדים לעבוד ביחד, לתכנן אסטרטגיה ולפתח את כישורי עבודת הצוות שלהם. אפשר לשחק את המשחק בחלל פתוח או סגור, והוא נמשך בין חצי שעה לשעה. פעילות לייזר טאג בהחלט יכולה לטפח את תחושת האחווה, להרים את המורל בקרב העובדים וכן לתת הזדמנות להפגת מתחים והשריית תחושת רוגע מחוץ למשרד.

 

 

סדנת העשרה

סדנאות העשרה מהוות דרך יעילה לטיפוח עבודת צוות וחיבור בין העובדים בערב גיבוש חברה. סדנאות אלו מציעות הזדמנות לצוות ללמוד מיומנויות חדשות, וכן לצבור ידע בתחומים הרלוונטיים לעבודתם ולצמיחה האישית שלהם. בין נושאי הסדנאות הפופולאריים תוכלו למצוא סדנאות של מנהיגות, תקשורת, ניהול זמן, התמודדות עם חרדות ולחצים או בניית צוות. המשתתפים בסדנאות אלה עוסקים בפעילויות אינטראקטיביות, דיונים קבוצתיים ותרגילים מעשיים המסייעים להם להבין וליישם את החומר הנלמד. סדנאות העשרה עוזרות לעובדים לפתח תחושת חיבור עם עמיתיהם, וכן להעריך את נקודות החוזק והכישורים שלהם.

פעילות התנדבותית

עריכת פעילות התנדבותית כחלק מערב גיבוש חברה יכולה להיות דרך משמעותית לקרב בין העובדים במקביל לנתינה חזרה לקהילה. אפשר להשתתף בניקיון חוף או פארק, לעזור בבית תמחוי מקומי או לבקר בבית אבות. בעזרת עבודת צוות למען מטרה משותפת, העובדים יכולים להתחבר ולבנות אחווה תוך מתן השפעה חיובית על הקהילה. כדי להבטיח את הצלחת הפעילות חשוב לתכנן אותה מראש, לספק את כל הציוד הנדרש וכן להקצות תפקידים לכל משתתף. כך יוכלו העובדים להרגיש כיצד הם תורמים לקהילה ולעצמם.

לסיכום

ערב גיבוש מוצלח לא רק מחזק את הקשרים בין העובדים, אלא גם יוצר חוויה חיובית ובלתי נשכחת עבורם. עם תכנון נכון ופעילות מתאימה, אפשר ליצור ערב גיבוש שמטפח תחושות של אחדות ומטרה משותפת. בין אם מדובר בפעילות התנדבותית, סדנת העשרה, לייזר טאג או על האש, ערב גיבוש חברה הוא דרך נהדרת לבניית מורל והפגנת הערכה לעובדים. כמו כן, ערב גיבוש עשוי לעודד את העובדים להיות יותר מסורים לעבודתם, מה שמוביל ליצירת כוח עבודה פרודוקטיבי יותר והעלאת המוטיבציה בקרב העובדים.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על כלכלה ועסקים!

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות