2024-05-20 18:09

חולמים לעבוד בחו"ל: כל מה שכדאי לדעת על רילוקיישן

אם עד לפני מספר שנים היכולת לעבוד מעבר לים היה נראה כמו חלום רחוק, כיום ניתן להבחין במגמה שונה לחלוטין ואשר במסגרתה ישראלים בוחרים לעזוב את גבולות ישראל, ולפתוח בדף חדש כתר סבבה לגמרי ולעבוד מעבר לים בין אם כעצמאיים או במסגרת של עבודה כשכירים בחברה. יחד עם זאת צריך לזכור כי ההחלטה לגבי מעבר לצרכי רילוקיישן מחייב ביצוע שלא מעט צעדים עודכן בישראל ועד המעבר למדינת היעד. במדריך זה נציג בפניכם את כל המידע החשוב ביותר אשר אותו אתם צריכים לדעת רגע לפני שאתם עושים צעד משמעותי כמו מעבר לחו"ל.

מה חשוב לדעת אודות רילוקיישן?

ישנן מגוון רחב של עבודות שניתן לעסוק בהם לא רק בישראל, אלא גם במדינות רבות מעבר לים בין אם אתם יוצאים לשליחות במסגרת של חברה מסוימת או בתור עצמאים. תהליך זה כרוך בלא מעט התעסקות, בייחוד לאור ההנחיות מצד ממשלות זרות בכל הקשור לעבודה של מי שאינם אזרחי המדינה. שימו לב כי בכל מדינה שאתם תרצו לעבוד אתם תידרשו להוציא ויזת עבודה, כאשר את הוויזה אפשר לקבל באמצעות סיוע מצד חברה מקצועית אשר מתמחה בתחום, בייחוד אם אתם מתכננים לבצע רילוקיישן ללא מעסיק אשר מטפל בנושא הוצאת הוויזה בשבילכם.  מאחר ובמידה ואתם נתפסים כאשר אתם עובדים באופן לא חוקי אתם עלולים למצוא את עצמכם עם בעיה לא רק מול המעסיק, אלא גם מול רשויות המדינה אשר נוטות לנקוט ביד קשה מאוד כנגד זרים שמנסים לעבוד ללא אישור בתוקף, מדובר בהליך אותו נדרש לבצע עוד לפני היציאה מהארץ.

שימו לב כי לכל מדינה יש את ההנחיות הספציפיות שלה בנוגע לאישור להוצאת ויזת עבודה, כאשר רוב מהמדינות מאפשרות לקבל ויזה למשך תקופה מוגבלת בזמן. מיד לאחר מילוי הטפסים וקבלת הוויזה בהתאם לתנאים שנקבעו מראש, השלב הבא הוא טיפול בסוגיות בירוקרטיות כמו למשל העברת כלל החפצים והתכולה, תיאום מול אל מול רשויות המס בישראל בעקבות מעבר לצד איתור מקום מגורים קבוע, ובמידה ואתם נוסעים עם ילדים גם שילוב במסגרות חינוך.

 

 

הכנה מראש לרילוקיישן – חיונית

על פי ההערכות אלפי ישראלים מתגוררים מעבר לים. בשנים האחרונות נפתחו לא מעט קהילות ברשתות החברתיות של ישראלים אשר הצליחו לבצע רילוקיישן, וחולקים את הרשמים שלהם ביחד עם ישראלים אשר מתכננים לבצע את המעבר. מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם לקבל שפע של מידע, כמו למשל בסקירה הזו אשר מציגה 10 עצות זהב למעבר מוצלח. ככל שתעמיקו את הידע שלכם בתחום, כך תוכלו להוביל בסופו של דבר ליצירה של תשתית ראויה אשר מאפשרת לכם לבנות בסיס איתן, רגע לפני החלטה משמעותית כמו רילוקיישן. במסגרת ההכנה יצירת קשר עם חברה הוא קריטי, וזאת מתוך מטרה להכין את כל בני הבית לקראת המעבר, כמו גם סיום כלל ההליכים הבירוקרטיים הנוגעים לרילוקיישן, כל זאת מתוך מטרה להניב בסופו של דבר את היכולת ליצור מענה שיפחית את החששות, רגע לפני החלטה משמעותית כמו זו.

לסיכום

החלטה לגבי רילוקיישן היא החלטה בעלת משקל משמעות דרמטית, בין אם מדובר ברילוקיישן קצר ובוודאי אם מדובר במעבר לתקופה ארוכה. באמצעות הסקירה אותה הצגנו לכם כאן קיבלתם הצצה לקראת התהליך שאותו תידרשו לבצע, החל מהוצאת ויזת עבודה ועד סוגיות בירוקרטיות שאותן נדרש לבצע עוד כאן מישראל, כחלק מהבנה כי מדובר במעבר אשר כרוך בהליכים רבים שנועדו בסופו של דבר להוביל אתכם לעבר מקום היעד החדש בביטחון. קבלת מידע דרך חברות מקצועיות לצד קהילות ברשתות מהווה דרך מצוינת להעשיר את הידע, וליישם את הטיפים בדרך להגשמת החלום – רילוקיישן.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על כלכלה ועסקים!

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות