2024-05-20 18:35

האם אתם מקבלים את השכר המתאים? בואו לבדוק את טבלאות השכר

התנאים, הפסיליטיז, הארוחות המפנקות והאנשים המגניבים, בסופו של דבר אתם הולכים למכולת עם המשכורת שתקבלו. הייטקיסטים, רוצים לדעת אם השכר שאתם מרוויחים הוא מתאים? קבלו הצצה לטבלאות שכר מעולות.

איך תדעו שאתם מקבלים את השכר המתאים?

האמת היא שהשאלה הזו עולה בכל ענף, עובדים פשוט סקרנים לדעת האם המשכורת שלהם תואמת והולמת את התפקיד. זה נכון לא רק לתחומי ההייטק, אך אין ספק שבתחומים הללו זה בוער בעצמות של העובדים. אחד מהכלים היותר יעילים שלכם לדעת אם אתם מקבלים את השכר המתאים הוא טבלאות שכר מפרטות גובה משכורות לפי תפקידים. מיד נפרט על היתרונות של הטבלאות הללו, אך כבר עכשיו נוכל לציין שהן בהחלט מהוות אומדן דיי מדויק ויכולות לסייע לכם לקבוע אם השכר שלכם הולם את הכישורים.

למה כדאי להתעדכן בטבלאות השכר?

שכר זה עניין דינאמי ויש מגוון רחב של גורמים שמשפיעים עליו, בין השאר ניסיון, ותק בחברה, הכישורים שלכם, הביקוש לתפקיד שלכם ועוד. לכן, טבלאות השכר הללו יכולות לסייע לכם לדעת אם אתם מרוויחים את המשכורת המתאימה בארגון שאתם עובדים בו. זה כמובן מעולה עבורכם מכיוון שהטבלה תספק עבורכם אומדן להיכן אתם נמצאים מבחינת השכר ובמידה והוא לא תואם את כל האלמנטים שציינו שמשפיעים על השכר, זה הזמן שלכם לדרוש העלאה.

בנוסף, טבלאות השכר הללו יסייעו לכם גם לדעת איזה שכר לדרוש כשאתם מחפשים עבודה חדשה בחברה שעדיין לא עבדתם בה. זה יסייע לכם לנהל את המשא ומתן מול המעסיק בצורה יעילה יותר, לדעת איזה סכום לדרוש ולא פחות חשוב מזה, לדעת איזה סכום לא לדרוש. לא מעט מועסקים פוטנציאליים לא מתקבלים לעבודה מכיוון שהשכר שהם דורשים לא תואם את התקציב שמייעדים למשרה.

 

 

כמו כן, טבלאות השכר הללו יסייעו לכם בכלל להבין באיזה תחום כדאי לכם לעסוק. אם המטרה שלכם היא להרוויח את השכר הגבוה ביותר ולמצוא את המשרה שבה אפיקי ההתפתחות שלכם מבחינת השכר הם גדולים יותר, הטבלה הזו בהחלט יכולה להוות עבורכם כלי מעולה להתרשמות. אם המטרה שלכם היא לעבוד בתחום הכי מאתגר ולא הכי מכניס, אנחנו לא בטוחים שטבלאות השכר הללו יהוו אומדן טוב עבורכם.

למה כדאי לשים לב כשבודקים טבלת שכר?

מעבר לתחום שלכם כמובן, אנחנו ממליצים לכם גם לבדוק את העמודה של הוותק. כל טבלת שכר שמכבדת את עצמה מחלקת את השכר לתקופות שונות של ותק, שהוא כמובן אלמנט מכריע שמשפיע מאד על גובה השכר. כשאנחנו אומרים וותק אנחנו מתכוונים כמובן לשנות הניסיון שלכם בתחום ולא לשנות הוותק שלכם בחברה כזו או אחרת. בסופו של דבר, זה מה שמעניין את החברה המגייסת וזה מה שיכריע בסופו של דבר אם תתקבלו, זה גם יכריע מה תהיה רמת השכר שלכם.

חשוב לציין – טבלאות השכר הללו מציגות טווח סביר של רמת השכר. עם זאת, השכר שלכם בהחלט יכול להשתנות בהתאם לתנאים שלכם בחברה, ליכולות התקציביות של החברה וכמובן לרמת ההכנסות שלה. לכן, אנחנו תמיד ממליצים לאנשים לעשות השוואה בין כמה טבלאות שכר ובסוף לזקק את רמת השכר הסבירה והנפוצה לתחום שבו הם עוסקים.

לסיכום

אם אתם רוצים לדעת אם אתם מקבלים את השכר התואם לניסיון ולוותק שלכם, אנחנו בהחלט ממליצים לכם להציץ בטבלאות השכר. זה יעזור לכם גם במקרים של משא ומתן מול מעסיק חדש וגם מול הבוס בחברה שבה אתם עובדים.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על כלכלה ועסקים!

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות