2024-07-21 15:16

האם שירות ביחידת שחקים יכול לעזור בקריירה עתידית?

אם אתם רוצים לשרת שירות משמעותי ולקבל פוש לקראת הקריירה האזרחית שלכם, אתם נמצאים במקום הנכון. מה זה שחקים ואיך השירות במסלול הזה יכול לעזור לכם בקריירה האזרחית? כל התשובות לפניכם.

מה זה שחקים?

שחקים הוא יחידה בחיל המודיעין, מסלול הכולל שישה מסלולי משנה עיקריים ובסך הכל כשמונה מסלולים. מעגל שחקים הינו מעגל ברמה גבוהה מאוד המכיל נוער בוגר מהטובים והאיכותיים בישראל. הקורס טומן בחובו אתגר אינטלקטואלי עצום, במהלכו תלמדו הרבה חומר חדש ותיחשף למידע סודי מרתק. המטרה העיקרית של כל הפעילויות במסלול היא לייצר תמונה מודיעינית עדכנית לשימוש ברמה הביטחונית והמדינית. אז לחיילים צריכים להיות אחריות אישית, יוזמה, רוח צוות, מנת משכל גבוהה, מוטיבציה וכן יכולת לחתום קבע לתקופה של בין חצי שנה לשנה וחצי, תלוי במסלול בו תעברו.

למה מסלול שחקים נחשב לנחשק במיוחד?

למסלול הזה יש כמובן יתרונות רבים, ולכן התחרות על מקומות בתכנית אינה קלה. מדי שנה נערות ונערים רבים מנסים להיכנס לאחד מתתי המסלולים הללו ועוברים תהליך מיון קפדני למדי. הם צריכים להוכיח את התאמתם במספר שלבי בחירה, וכל אחד בודק יכולות וכישורים אחרים. הכנה לתחרות תעזור לכם לצבור ביטחון עצמי, להגדיל את הידע שלכם בנושאים רלוונטיים ולהפחית את רמות הלחץ והחרדה. אז איך תוכלו להכין את עצמכם למיונים?

לימדו כמה שיותר על שחקים

מבחני בחירה יכולים להיות מלחיצים, במיוחד כשאתם מגיעים עם חוסר ודאות וחוסר הבנה של מה מחכה לכם. פתרון פשוט מאוד לבעיה הזו הוא בעצם לעשות את מה שאתם עושים עכשיו – חקרו וקראו כמה שיותר מידע על תוואי השמים, על תתי המסלולים שהוא מכיל, על שלבי הבחירה השונים, שאלו את ההורים, האחים, החברים ואלה שעברו את המיון הקודם שלכם. ככל שיהיה לכם יותר מידע, כך תדעו טוב יותר כיצד להתכונן מבחינה פסיכולוגית ואקדמית.

 

 

התכוננו למבחנים השונים

עכשיו כשאתם יודעים פחות או יותר מה מצפה לכם בבחינה, הגיע הזמן להתכונן לכל שלב. לפני השלב הראשון, כלומר מבחני מחשב במקצועות כמו מתמטיקה, תכנות וידע כללי, כדאי לחזור על החומר שלמדתם בבית הספר ולתרגל כמה שיותר מבחנים לדוגמה. כיום יש מגוון רחב של חברות בתחום שמציעות הכנה מקיפה הכוללת מספר רב של תרגילים ונושאים שונים שעשויים לעלות בבחינה. תרגיל זה יעזור לכם לחזק ולהפנים את הידע הקיים שלכם טוב יותר, להתמודד עם סוגים חדשים של שאלות ותרגילים ולצבור ביטחון עצמי לקראת הבחינה האמיתית.

התכוננו לראיון האישי

תהליך בחירת המועמדים למסלול כולל ראיונות מקצועיים עם נציגי החיל וראיונות אישיים עם פסיכולוגים או גורמי בריאות הנפש. תפקידם של ראיונות אלו הוא לתת לרשות המיון הבנה מעמיקה לגביך, הן מבחינת הכישורים המקצועיים והיכולות האקדמיות שברשותכם, כמו גם באישיותכם, התחביבים, השאיפות, המוטיבציה וכו'. כדי להתכונן לראיון, אתם יכולים לרשום את כל השאלות שאתם חושבים שאתם יכולים לשאול וכמובן לענות תשובות מלאות וכנות. בקשו ממשפחה וחברים לעשות איתכם את הסימולציה כדי לתרגל דיבור בביטחון. ישנם גם אנשי מקצוע המתמחים בהכנה לראיונות, אז שקלו אפשרות זו אם תרצו.

איך שחקים יוכל לעזור לכם באזרחות?

מכיוון ששחקים הוא מסלול שעוסק בתחום המודיעין, הסייבר והטכנולוגיה, אם תשרתו בו יהיה לכם ביקוש גדול מאד גם באזרחות בקרב חברות שעוסקות בתחום הזה. הן ישמחו לגייס אנשים שיש להם כבר את הידע בתחום וסביר להניח שלכם יהיה יתרון משמעותי מאד על פני מתחרים אחרים.

לסיכום,

אם אתם רוצים לשרת במסלול משמעותי מאד שיספק לכם גם יציבות תעסוקתית באזרחות, אנחנו בהחלט ממליצים לכם להכיר את שחקים.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על כלכלה ועסקים!

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות