2024-05-20 18:14

אחרי העבודה מתאווררים עם ספר טוב: 5 ספרים שכדאי לכם להוסיף לרשימת הקריאה

במקום לסיים את היום שלכם מול הטלוויזיה, אפשר לנצל את שעות אחר הצהריים והלילה לטובת קריאה של ספר. למעשה, ספרים יכולים לסייע לכם להירגע מהעבודה על ידי מתן הסחת דעת מהנה ומרתקת מגורמי הלחץ והדרישות במסגרת העבודה, כמו גם להירגע ולהוריד מתח במסגרת של קריאה המאפשרת לברוח לעולם אחר, במסגרת של הפסקה נחוצה  מהלחצים של חיי היומיום. מהם חמשת הספרים שכדאי לכם להוסיף לרשימת הקריאה שלכם? להלן הפרטים.

ביוטופ/אורלי קסטל-בלום

עלילת הספר של הסופרת המצליחה אורלי קסטל-בלום מתמקד בחייו של ג'וזף שימל שפוטר לאחרונה מתפקידו כמורה באוניברסיטה. הספר מאפשר לכם לקבל הצצה לתוך עולם מרתק של תופעה ישראלית מובהקת של זהות נדל"נית המגיעה לידי ביטוי במפגשים של גיבור הספר עם דמויות שונות, החל מהומלסים ועד לבעלי נכסים המתגוררים באזור מגוריו. למרות שהוא מוגן היטב בסביבת המגורים שלו, הגיבור מתמודד עם קונפליקטים וכן מחשבות על הבית. הספר ביוטופ הוא ספר חובה בעבור כל מי שרוצה להעביר את הזמן אחרי העבודה אבל גם לנצל את הקריאה לטובת היכרות עם דמות נוגעת לב ומרגשת במיוחד.

צער ואושר/מג רייסון

ביום הולדתה ה-39 גיבורת הספר מרתה מבינה שהיא חווה בדידות בעקבות הגעתו של משבר גיל 40 וכן משבר ביחסים בינה לבין בעלה. היא עוזבת את ביתה ועוברת לגור עם הוריה, אולם בהמשך מגלה כי החזרה לילדות עלולה לפתוח פצעים ישנים. מדובר ברומן ספרותי מרתק המשלב בין רגשות כמו צער ואושר לצד הומור, והוא ממוקם מזה זמן רב בראש רשימת רבי המכר. מדובר בספר המספק דיוקן מרגש שייחרט היטב בזיכרונכם, כפי שניתן להתרשם מהתגובות האוהדות של קוראים מכל רחבי העולם.

הליכה על החוף/דבי מקומבר

סיפור מרגש ונוגע ללב על אחיותת המתגוררות יחדיו ושונות האחת מהשנייה גם מבחינת האופי וגם מבחינת תפיסת העולם. במוקד העלילה היחסים בין האחיות וכן אירועים שונים שמתרחשים ומזמנים להן אתגרים לצד רצון לקבל תמיכה וסיוע. מדובר בספר משפחתי שמצליח לגעת בנבכי הנפש ואף לעורר מחשבות אודות המרקם העדין בין יחסים בתוך המשפחה, כל זאת בשפה קולחת ומרתקת שהפכה את דבי מקובר לאחת מהסופרות הבולטות והאהודות ביותר.

 

 

האישה עם המזוודה הכחולה/ואלרי פרין

רומן הביכורים של הסופרת ואלרי פרין הפך לאחד מהספרים המצליחים של השנים האחרונות, ולא בכדי. במוקד העלילה סיפורה של צעירה בת 21 אשר עובדת בתור סניטרית בבית אבות. במסגרת עבודתה היא מצליחה ליצור מענה רגשי ותמיכה בעבור הדיירים, במסגרת של מערכת יחסים מיוחדת שגם מעוררת בגיבורה מחשבות לגבי הסיפור האישי שלה. בכישרון יוצא דופן מצליחה פלין להכניס את הקוראים לטובת סיפור אודות זיכרון, התחלות ותקווה, גם במצב רגשי מורכב.

מועדון הרצח של יום חמישי/ריצ'רד אוסמן

ספר מצחיק ומרגש שאותו לא תוכלו להפסיק לקרוא הוא מועדון הרצח של יום חמישי. מדובר בספר מסעיר המציג את הסיפור של ארבעה קשישים הנפגשים באופן קבוע, אולם אירוע מסעיר בדמות של רצח של הקבלן שבנה את הכפר בו הם מתגוררים. הם מחליטים לפתח את התעלומה בעצמם, רגע לפני שיהיה מאוחר מדי.

לסיכום

הסקירה אותה הצגנו לכם כאן מהווה דרך מצוינת להעביר את הזמן הפנוי, רגע אחרי שאתם מסיימים עוד יותר עבודה מתיש. החדשות הטובות הן שכעת אפשר לבצע הזמנה של ספרים בקלות דרך האתר של סטימצקי, ובכך להעשיר את רשימת הקריאה, בקלות ובנוחות.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על כלכלה ועסקים!

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות