2024-05-20 11:04

למראה טבעי: באילו שיטות טכנולוגיות משתמשים בהשתלות שיער בטורקיה?

השתלות שיער הן תחום מורכב ומעניין. יש מי שעבורם הן מהוות פתרון שהם ייחלו לו מזה זמן רב. פתרון אשר שווה להשקיע בו זמן וכסף. אחרים, סבורים שלא שווה לטרוח בנידון ולא מוטרדים יותר מדי ממראה השיער. יש גם מי שהולכים על מראה הקרחת – גישה שאומרת שאם לא ניתן לנצח את ההתקרחות, אז מדוע שלא נזרום איתה עד הסוף. אך אם אתם מעוניינים במראה טבעי ובשיער שאינו דליל, האפשרות של השתלות שיער עשויה להתאים לכם. טורקיה היא כפי הנראה היעד הבולט ביותר עבור מי שמתעניינים בכך. באילו שיטות טכנולוגיות משתמשים שם עבור השתלות שיער?

טכנולוגיה בהתפתחות מתמדת

הליכים רפואיים וקוסמטיים, הולכים מזה שנים רבות ביחד עם התפתחויות טכנולוגיות שונות. הם ממהרים לנצל כל טכניקה טכנולוגית ומוצר שימושי, אשר זמינים למטרות כאלה בשוק. זאת, במקביל לשיפור המתמיד של הבנת המדע, בנושאים רפואיים שונים כגון עור ושיער. כך קורה, שמתפתחות בהדרגה שיטות שונות, לשם השגת מטרות שונות בהקשרים כאלה. אם תקראו למשל מידע מלא על השתלת שיער בטורקיה, יסתבר לכם שיש שתי שיטות השתלת שיער שבולטות בהקשר זה – FUE ו-DHI. מייד נרחיב לגביהן. ההבדלים בין השיטות לא גדולים. ביחד, הן מספקות את כל הדרוש בדרך כלל, בכדי לתת פתרון להשתלות שיער איכותיות.

שיטת FUE – קוצרים ושותלים

Follicular Unit Excision (נקרא בעבר Follicular Unit Extraction) או FUE, היא שיטה שבה מבצעים בגדול את התהליך הבא:

  • איסוף זקיקים – איסוף זקיקי שיער מהמטופל עצמו, מאזורים אשר מתאימים לכך. מדובר למשל על צידו האחורי של הראש והעורף. האיסוף מתבצע ללא כאב ומבלי להשאיר צלקות. גם לא דרושים תפרים בסיום שלב האיסוף.
  • פתיחת "ערוצים" – ביצוע חתכים רבים, קטנים ביותר, באזור שאליו מתכוונים להשתיל את השיער. תוכלו לחשוב עליהם כעל גומות שחופרים בקרקע, כהכנה לשתילה.
  • השתלה – לבסוף, השלב האחרון הוא להשתיל את הזקיקים שנאספו, לתוך הערוצים שנוצרו.

 

 

שיטת DHI – משלבים שלבים ומאיצים את התהליך

שיטת Direct Hair Implant או DHI, לוקחת את התהליך הזה שלב אחד מעניין קדימה. במקום פתיחת "ערוצים" בנפרד ורק לאחר מכן השתלה, DHI מבצעת את שני הדברים ביחד. זאת, באמצעות מכשיר מיוחד דמוי עט (Choi Pen), אשר פשוט מסוגל לבצע את שני הדברים האחד אחרי השני, במהירות. זאת, לגבי כל שערה ושערה שמושתלת. כמובן, גישה כזו חוסכת זמן ויש לה יתרונות נוספים. וריאציה על שיטה זו, אשר מכונה בשם DHI Sapphire, עושה את החתכים באמצעות להב ספיר. כך מתקבלים יתרונות נוספים, כגון שיפור ההיבט הטכני של זווית ההשתלה.

אז מה עדיף?

שיטות השתלה שונות מתאימות למצבים שונים. כמו כן, לכל שיטה יש באופן טבעי יתרונות וחסרונות ביחס לשיטות האחרות. כמובן, השתלת שיער איננה דבר שעושים לבד בבית, בשעות הפנאי. כך שבחירת השיטה מתבצעת על ידי המומחים שעוסקים בהשתלת השיער, בהתאם לנסיבות ולמטופל. יש לכך השלכות שונות לגבי אורך התהליך, עלותו וכמובן, אופי התוצאות שיתקבלו. את כל אלה, כדאי וחשוב לברר בהתאם למצבכם האישי ומול המקצוענים שאיתם תעבדו. מאחר שעולם השתלות השיער הוא כיום וותיק למדי, תוכלו לעבוד עם מקצוענים בעלי ניסיון, שיוכלו להתאים היטב את הפתרון הנכון ביותר עבורכם.

לסיכום

אם אתם שוקלים ביצוע הליכים מסוג זה לשיקום מראה השיער שלכם, כדאי כמובן להתעמק בפרטים הטכניים. בהקשר זה, השיטות FUE ו-DHI הן בהחלט שיטות שאותן כדאי שתכירו ותבינו לעומק.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על כלכלה ועסקים!

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות