2024-06-24 14:26

שירותי ענן לעסקים ולארגונים: למה זה כל כך חשוב?

לא כל העסקים מבינים עדיין באופן מלא את הפוטנציאל הרב שגלום עבורם בשירותי הענן. הכוונה גם ובעיקר, לפוטנציאל מבחינה עסקית. כי חשוב להדגיש – מחשוב ענן איננו חידוש טכנולוגי בלבד, אלא לפני הכל, כזה שיש לו חשיבות עסקית. במאמר שלפניכם, נרחיב לגבי נקודה חשובה זו, שירותי הענן עצמם, סוגים שימושיים ונפוצים של שירותים כאלה וחברה מובילה שתסייע לכם בכך.

שירותי הענן בתמצית

נתחיל בתזכורת קצרה עם הגדרה של שירותי ענן: מדובר על צריכה מרחוק של מחשוב, כשרות בתשלום חודשי קבוע. לשם ההמחשה: באופן העבודה הישן עם מחשוב, רוכשים חומרה כגון שרתים ותוכנה (למשל מערכת ניהול קשרי לקוחות – CRM) ומתקינים אותם בתוך העסק. כעת יש להשקיע בהם באופן מתמשך, בתמיכה, תחזוקה, תיקונים, שדרוגים ועוד. במקום מחשוב פנימי, בשירותי ענן פונים לחברות כגון יוניבו ישראל, בכדי לצרוך שירותים חיצוניים. למעשה, זה לא "במקום" באופן מלא, מאחר שתמיד יידרש גם היקף מסוים של מחשוב פנימי בעסק. כעת, ניתן לגשת למשל, לשרת מרוחק של ספק הענן, כאילו זה היה שרת פנימי בעסק. באופן דומה, ניתן לעבוד עם מערכת CRM שממוקמת אצל ספק השרות ("בענן"). מבחינת המשתמשים במחשוב ההבדל לא גדול, אך מאחורי הקלעים הוא הבדל גדול למדי. ברמה הטכנית, בניהול הכספי שנדרש ועוד.

 

 

החשיבות העסקית הרבה של שירותי הענן

שירותי ענן תורמים לעסק ולהתנהלותו השוטפת בדרכים רבות. בולטות בכך במיוחד, הנקודות הבאות:

  • גמישות ואי תלות – יכולת לגשת לשירותי הענן מכל מקום ובכל זמן, מכל התקן שמחובר לאינטרנט. הדבר משחרר אתכם מתלות במחשוב פנימי, שממוקם במקום פיזי מסוים.
  • איכות מרבית – תשתיות המחשוב של ספק הענן מעודכנות בהתמדה ומוגנות באבטחה מתקדמת. כמו כן, העלויות הנוחות של שירותים אלה, מאפשרות לעסקים להשיג יכולות מחשוב מתקדמות במיוחד.
  • פישוט ניכר של מערך המחשוב הפנימי בעסק – אשר מוביל בין השאר לצמצום ההוצאות על המחשוב. צמצום זה, מפנה משאבים חשובים עבור מטרות אחרות.
  • המשכיות עסקית – שיפור השרידות במקרי כשל.

סוגים בולטים להמחשה

הגיוון בשירותי הענן שזמינים לעסקים, רחב ביותר. למעשה, כמעט כל מה שזמין כתוכנה להתקנה מקומית, זמין כשירות ענן ויותר מכך. אלה כמה דוגמאות, לשירותי ענן שהם גם פופולאריים למדי וגם בעלי פוטנציאל רב לסייע לעסקים. כולם אגב, זמינים מחברת יוניבו:

  • סביבת עבודה בענן – מאפשרת לבצע את העבודה השוטפת שלכם, מרחוק דרך האינטרנט, על המערכת של ספק הענן.
  • מרכזייה טלפונית בענן – אחד האלמנטים הבולטים במחשוב עסקי מודרני, הוא שימוש במרכזייה טלפונית בענן. באמצעותה, ניתן להזניק קדימה את יכולות הטלפוניה שעומדות לרשות העסק ולעשות זאת באופן משתלם וקל יחסית להתקנה ולשימוש.
  • הלפ דסק – שירותי עזר לתמיכה במחשוב, אשר משלימים את השירותים בענן וגם שירותים פנימיים בעסק, במתן תמיכה מקצועית וזריזה.

עוד על יוניבו

מדוע כדאי לפנות דווקא לחברה זו? יוניבו אטרקטיבית לעסקים, בין השאר תודות ליתרונות הבאים:

  • מומחיות – יוניבו מעסיקה מקצוענים ברמה גבוהה. כמו כן, מקימי החברה הם מומחי טכנולוגיה ומחשוב מנוסים – הנרי חזות ודורון לוין. הניסיון האישי שלהם, כולל בין השאר תפקידי תכנון וביצוע בארגונים מקומיים בולטים, בהם משרד הביטחון, התעשייה האווירית, האוניברסיטה העברית, רפאל ועוד.
  • ניסיון – החברה הוקמה בשנת 2009 וצברה ניסיון רב בתחום זה.
  • מענה מלא – החברה מספקת חבילת שירותים מלאה, לכל הדרוש לכם כעסק מבחינת המחשוב.

לסיכום

עכשיו לאחר שחידדנו את חשיבות שירותי הענן, סביר שאתם מבינים טוב יותר שזהו כיוון שכדאי מאוד להתעמק בו. למעשה, כדאי גם לנסות זאת, ליישם ולהרחיב את השימוש, בהתאם לדרוש לכם אישית כעסק. מענה מיטבי לכל זאת, תמצאו אצל חברת יוניבו.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על כלכלה ועסקים!

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות