2024-05-20 18:44

גיימרים, מחשב נייד יכול להיות הבחירה הנכונה עבורכם

גיימרים משחקים לרוב על מחשבים שולחניים (מחשבי PC), ממגוון סיבות. אלא שזו היא לא האפשרות היחידה. גם מחשבים ניידים (לפטופים) עשויים להתאים לחובבי משחקי מחשב ואפילו להתאים מאוד. מהם היתרונות והחסרונות, של מחשבים ניידים לגיימרים? האם יש דגמים ספציפיים שעדיפים מאחרים? ומה עוד חשוב לדעת על כך?

בין נייח לנייד

למחשב נייח יש יתרונות רבים בהקשר משחקי מחשב. הצג יכול להיות גדול ככל שתרצו. כך גם המקלדת והעכבר. כמובן, הכול ממוקם על שולחן, באופן שמקל להוסיף לו מגוון אביזרים מסביב, כגון רמקולים איכותיים וגדולים. בנוסף, מחשב נייח ניתן לשדרג לבד ואף לתקן, אם יש לכם את הידע הדרוש. אלא שכל היתרונות האלה, לא יכולים לספק דבר אחד: ניידות. לצורך זה, יש מחשבים ניידים לגיימרים שיכולים להתאים יותר. באמצעותם, תוכלו לשחק במשחקי המחשב החביבים עליכם, בכל מקום. לא תהיו תלויים בסמארטפונים או טאבלטים, שבהם יש כמובן אמצעי קלט ותצוגה חלשים בהרבה. כמו כן, ניתן כמובן לרכוש גם וגם ורבים עושים זאת. גם מחשב שולחני למשחקים וגם מחשב נייד חזק למטרה זו.

במה לבחור?

בין דגמי המחשבים הניידים השונים, עשוי להיות הבדל גדול. בהקשר שימוש רגיל הדבר אולי לא משמעותי, אך בהקשר משחקי מחשב הוא בהחלט משפיע מאוד. אפילו קריטי. כך שכדאי לשם כך, לבחור במחשב נייד, שהוא חזק במיוחד. כפי שהזכרנו, שדרוג לפטופים פחות נוח מאשר במחשב נייח וזו היא עוד סיבה, להקפיד במיוחד על דגם הלפטופ שבוחרים. למעשה, כדאי לבחור בדגם שאולי חזק יותר מהדרוש לנו כעת, כך שהוא יספיק לדי זמן בעתיד. מעשית, בבחירת לפטופ למשחקי מחשב, כדאי לשים לב לפחות להיבטים הבאים:

זיכרון

הזיכרון שמובנה במחשב הנייד, ישפיע מאוד על היכולת לשחק משחקי מחשב תובעניים. הכוונה ליכולת לשחק אותם בצורה שבה הם מתפקדים "חלק", ללא שיבושים בתצוגה וכדומה. הזיכרון צריך להיות מדור טכנולוגי חדש ובנפח גדול מספיק.

גיימרים, מחשב נייד יכול להיות הבחירה הנכונה עבורכם

עיבוד

המעבד שמובנה בלפטופ, הוא רכיב שצריך לחשוב לגביו היטב בהקשר זה. מחד, הוא משפיע מאוד על המחיר הכולל של המוצר. מאידך, הוא משמעותי למדי לביצועי משחקי המחשב.

גרפיקה

משחקי מחשב כידוע מבוססים בעיקר על גרפיקה מרשימה. לכן, היבטים כמו רמת הרזולוציה המרבית של הלפטופ והחומרה שתומכת בכך, משמעותיים מאוד. שבבי הגרפיקה עוברים שדרוגים מתמידים מבחינה טכנולוגית וחובבי גיימינג כנראה יתעמקו מבחינה זו היטב במפרט של הלפטופ.

קירור

בגלל המבנה הדחוס שלהם, מחשבים ניידים נוטים להתחמם יותר ממחשבים נייחים. חימום זה, מסוכן לרכיבי המחשב ועוצמתו, תלויה במידת האינטנסיביות של עבודת המחשב. משחקי מחשב הם בין הפעילויות, אשר מעמיסות במידה הרבה ביותר על הלפטופ ולכן, גיימרים צריכים להקפיד במיוחד על תכונות הקירור של הלפטופ שהם רוכשים.

מערכת ההפעלה

גיימרים ירצו מערכת הפעלה עדכנית ככל הניתן, לשם תאימות מרבית למשחקים שונים. כמו כן, ניתן לרכוש לפטופ ללא מערכת הפעלה, כך שאתם תתקינו את המערכת שנראית לכם. כמובן, קל יותר כאשר רוכשים לפטופ עם מערכת הפעלה מותקנת, מאחר שהתקנת מערכת הפעלה היא לא תמיד עניין פשוט.

היבטי גודל ומבנה

גודל הצג מגיע על חשבון היבט הניידות, אבל הוא משמעותי מאוד לצפייה במתרחש במשחק. כמובן, שחקני מחשב יירצו לפטופ, עם צג גדול ככל הניתן. המבנה הפיזי מתבטא גם בלוח המקשים של הלפטופ, שעשוי להיות משמעותי גם הוא לחובבי גיימינג.

לסיכום

לכל חובב משחקי מחשב כדאי להכיר את האפשרות השימושית, של מחשב נייד במיוחד לגיימינג.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על כלכלה ועסקים!

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות