2024-04-12 14:56

איך תבחרו ספק אינטרנט לעסק שלכם? המדריך לגלישה חלקה ומהירה

בחירת ספק אינטרנט היא דבר שיש לעשות במוקדם או במאוחר, בכל עסק. לרוב "במוקדם", מאחר שזהו אילוץ חשוב ועסק ממוצע, אינו מסוגל לתפקד היטב ללא תשתית כזו. גם לא להתחבר ישירות לאינטרנט, בלי ספק. כיצד בוחרים ספק כזה בצורה הטובה ביותר? מה עוד חשוב, בכדי להבטיח שתיהנו בעסק מחיבור אינטרנט "חלק" ומהיר? אלה כמה טיפים ותובנות בנושא חשוב זה:

חשיבות הספק

מהירות החיבור בפועל לרשת האינטרנט תלויה בחוליה החלשה בתקשורת, שהיא בסופו של דבר קווית, כמו שרשרת. אמנם יש בדרך רשתות של שרתים, אשר מסוגלים לנתב את התקשורת בערוצים שונים, בהתאם למצב. אך בפועל, בסופו של דבר, התקשורת עוברת נתיב אחד מסוים. ספק האינטרנט שלכם, מטפל למעשה באחד משני מקטעים של התקשורת לרשת האינטרנט ולעתים בשניהם גם יחד. לכן, הוא משפיע על איכות התקשורת במקטעים אלה. מקטע אחד, הוא מקטע של החיבור בין המבנה של העסק לבין הספק וזה נקרא שרות "ספק תשתית". המקטע השני, הוא מספק התשתית הלאה, אל רשת האינטרנט עצמה. זהו "ספק אינטרנט" או ISP (ראשי תיבות Internet Service Provider). כדוגמה לכך, בתור ספק אינטרנט itc מציעה את שניהם ביחד. כמובן, ספק האינטרנט קשור למהירות ואיכות הגלישה, גם בהיבטים נוספים. אחד היותר בסיסיים שבהם, מהווה חבילת האינטרנט שתבחרו והמהירות שכלולה בה.

לבחור ספק בחוכמה

בבחירת ספק אינטרנט, תוך מחשבה על איכות הגלישה, כדאי לשים לב לנקודות הבאות:

 

 

  • אמינות – אמינות הספק היא נקודה קריטית. באמצעות חוות דעת על הספקים או ניסיון העבר שלכם, תוכלו להעריך זאת.
  • רמת השירות – רמת שירות הלקוחות משמעותית מאוד לעסקים. בכל בירור דחוף ובוודאי תקלה, הייתם רוצים אפשרות לפנות בערוצי תקשורת שנוחים לכם ולקבל מענה מהיר.
  • רמת התמיכה הטכנית – ספק אינטרנט מקצועי, יספק תמיכה טכנית איכותית, שיודעת לתת תשובות ופתרונות טובים.
  • שירותים מיוחדים נוספים – היבט זה, נסביר היישר באמצעות דוגמה ממחישה: כאשר תבדקו מה עוד מציע כל ספק itc עשויה להיות עבורכם גם מקור לשיפור ביצועי הרשת האלחוטית. באמצעות שירות פרימיום Wi-Fi לעסקים שלה, תקבלו סיוע בתכנון והקמת רשת חשובה הזו.

מה עוד חשוב, עבור גלישה חלקה ומהירה?

חשוב לציין, שביצועי חיבור האינטרנט תלויים בהחלט גם בכם! אם המחשבים בעסק שלכם לא מתוחזקים ומכוונים כראוי, הדבר בהחלט עשוי לפגוע בחוויית הגלישה הכוללת. זאת תשליך כמובן, גם על הפרודוקטיביות של עבודה באמצעות רשת האינטרנט. בכדי להבטיח ביצועים אופטימליים, אלה כמה דברים שמומלץ לעשות:

  • ניטור ומדידה – בעסקים ידועה האימרה, לפיה מה שלא מודדים לא ניתן לשפר. לכן, חשוב לנטר וגם למדוד את ביצועי חיבור האינטרנט שלכם בפועל.
  • תכנון ושיפור – תכנון יעיל של מערכות הרישות שלכם בעסק ושל אופן השימוש בהן, הוא המפתח לשיפור המצב.
  • צמצום מה שמיותר – אחת הדרכים הפשוטות והבסיסיות לשפר את התקשורת דרך האינטרנט, היא לצמצם מה שמיותר. כלומר, בכל זמן נתון עשוי להיות עומס רב על חיבור האינטרנט של העסק, בגלל מגוון פעילויות שמתרחשות דרכו במקביל. מהן הפעילויות האלה? האם חלקן מעמיסות יותר מדי על מערכת זו, שלא לצורך?
  • שירותי ענן – באופן מיוחד, השימוש המתרחב בשירותי ענן מעמיס על חיבורי האינטרנט בעסקים המודרניים. אלא ששירותי ענן גם מספקים גמישות רבה. מבחינת השאלה האם משתמשים בהם, באילו שירותי ענן משתמשים וכיצד. ניתן וכדאי לנצל גמישות זו, בכדי לנצל את תועלות שירותי הענן מחד, אך גם להבטיח ביצועים טובים מאידך.

לסיכום

בעזרת בחירת ספק איכותי, לצד תחזוקה חכמה של מערכות התקשורת אצלכם בעסק, תשיגו גלישה חלקה ומהירה.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על כלכלה ועסקים!

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות