2024-07-21 16:33

משנים מקצוע: האם כדאי לעשות קורס הסבה להייטק?

בשנים האחרונות המגמה של הסבת מקצוע לתחום ההייטק הולכת ותופסת תאוצה. הסיבה לכך נובעת בעקבות חברות ישראליות כמו גם בינלאומיות אשר מציעות תנאים אטרקטיביים בעבור העובדים כולל משכורות גבוהות אשר הופכות את תחום ההייטק לתחום מבוקש מאוד לתעסוקה, הן בעבור צעירים והן בעבור מבוגרים שרוצים להוביל ליצירה של רמת חיים גבוהה אך גם כזו שמשלבת עבודה מרתקת במגוון תחומים, החל מתכנות ועד רווחה. אם גם אתם שוקלים את המעבר הזה, בחרנו להציג את כל הסיבות מדוע זה כדאי – וכבר עכשיו.

אפשרויות קידום נרחבות

בעולם ההייטק ניתן להתחיל בתפקידים התחלתיים ולהמשיך במעלה הסולם, עד לתפקידים בכירים. למעשה, היכולת לקבל אופק תעסוקתי למשך שנים ארוכות הוא זה שהופך את תחום ההייטק לתחום מבוקש מאוד, בייחוד בקרב נשים כמו גם גברים אשר רוצים לשכלל את היכולת המקצועית ובהתאם לכך גם להשתלב בעתיד בתפקידים המשלבים ניהול, הדרכה ועוד.

גמישות בשעות העבודה

היכולת לאזן בין קריירה לחיי משפחה הפכה למוגבלת מאוד בעידן המודרני, אולם כאשר משתלבים בתחום ההייטק, ניתן להוביל ליצירה של גמישות שמגיעה לידי ביטוי ביכולת לשלב בין עבודה מהבית לבין עבודה מהמשרד. בזמן מגפת הקורונה המגמה של עבודה היברדית תפסה תאוצה, אולם בקרב עובדים בהייטק, מדובר בחלק בלתי נפרד מהתנאים אשר מאפשרים לעובדים ליצור בעצמם את תמהיל העבודה המתאים להם, בין אם מדובר ביום אחד במשרד או בעבודה מלאה המתבצעת נטו מהבית.

משנים מקצוע: האם כדאי לעשות קורס הסבה להייטק?

משכורות גבוהות

המשכורות בתחום הזה יכולות להרקיע שחקים ולהגיע גם למאות אלפי שקלים, תלוי במקצוע ובהכשרה. היכולת לקבל משכורת הגבוהה בכמעט פי שתיים או שלוש מהמשכורת הממוצעת במשק היא זו שהופכת את התחום הזה למבוקש מאוד, בייחוד כאשר לוקחים בחשבון את יוקר המחייה שרק עולה ובהתאם לכך מוביל רבים למחשבה לגבי הסבת מקצוע, כחלק מהבנה כי באמצעות השתלבות בתחום ניתן להוביל לגידול בהכנסה, ובהתאם לכך יצירה של נתיב תעסוקתי המגלם גם אפשרות להרוויח סכומי כסף גבוהים, בניגוד למקצועות בשוק המסורתי.

מגוון רחב של תפקידים

אם עד לפני מספר שנים תחום ההייטק היה סגור רק בעבור בעלי מקצוע עם ידע במקצועות המחשב, כיום כל אחד ואחת יכולים לעבור קורס ממוקד ולהתקבל למגוון גדול של תפקידים, כולל כאלו אשר אינם דורשים רקע טכנולוגי. באמצעות קורס ממוקד ניתן ללמוד את רזי המקצוע ולהתמקצע, ובהתאם לכך להגדיל את הסיכויים לקבלה. למעשה, היכולת להירשם לקורס מקוון או כזה שנערך במתכונת קבוצתית הוא בעל השפעה אדירה על היכולת שלכם לפרוץ קדימה ולהוביל למהלך של הסבת מקצוע אשר יניב בעבורכם משכורת נאה, תנאים מעולים וכן אפשרויות קידום נרחבות בתוך ענף שרק הולך, מתפתח ומתחזק, גם בעת משבר ובוודאי בעת פריחה ושגשוג כלכלי.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על כלכלה ועסקים!

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות