2024-06-25 09:08

עדיין מתלבטים? איך בוחרים תואר ראשון – ומה חשוב לדעת לפני שנרשמים

אחת השאלות המורכבות שמעסיקות צעירים רבים היא מה כדאי ללמוד, וממנה נגזר קושי לבחור בין שלל המקצועות. מדובר בשאלה שמעסיקה צעירים יותר מבעבר מאחר וישנה שאיפה טבעית ללמוד באקדמיה בשביל להצליח בעולם העבודה החדש המחייב תואר ראשון כתנאי סף לעבודה. כאשר לוקחים בחשבון כי ישנם תתי התמחויות חדשים בתחומים כמו רפואה, פסיכולוגיה ועוד, ההחלטה הופכת למורכבת עוד יותר ובהתאם לכך מקשה על קבלת ההחלטה הסופית. אם גם אתם מתלבטים לגבי התואר, להלן כל מה שצריך לדעת לפני שמחליטים להירשם לקראת לימודי תואר ראשון.

השתתפות בימים פתוחים

האקדמיה מאפשרת למועמדים לתואר ראשון לקבל תחושה ראשונית של החוויה הסטודנטיאלית, וזאת באמצעות ימים פתוחים. מדובר באינדיקציה המאפשרת להכיר את הסגל המקצועי כמו גם סטודנטים שכבר לומדים בתואר, כל זאת מתוך מטרה להיחשף ובהתאם לכך לסייע לקבלת החלטות האם התואר כמו גם תת ההתמחות מתאימה לצרכים שלכם ולשאיפה המקצועית בעתיד. מומלץ לנצל את היום הפתוח לטובת שיחות עם סטודנטים, כל זאת מתוך מטרה לקבל כמה שיותר מידע שבאמצעותו תוכלו בסופו של דבר להירשם לתואר שמעניין אתכם ושיכול גם לפתוח בעבורכם דלתות, לא רק בהיבט המקצועי אלא גם בהיבט האישי עם יצירת קשרים.

עדיין מתלבטים? איך בוחרים תואר ראשון - ומה חשוב לדעת לפני שנרשמים

תיאום פגישת ייעוץ

חשוב להבין כי לכל אחד יש את הקשת של החוזקות והכישורים שלו, ולכן חשוב להיות נאמנים לעצמכם. לפני שאתם נרשמים לתואר, קבעו פגישה עם יועץ מטעם המוסד בו אתם רוצים ללמוד, וזאת מתוך מטרה לבחון את הצרכים ואת הרצונות שלכם ובהתאם לכך גם לשמוע ישירות אודות התחום ותת התמחויות שאותן ניתן ללמוד במסגרת התואר הראשון. במסגרת הפגישה תקבלו לידכם גם את הסילבוס של הקורסים ואף לבקר בקמפוס, כל זאת מתוך מטרה להקל על קבלת ההחלטות.

התייעצות עם סטודנטים

מתלבטים לגבי שני תארים או יותר? ובכן, באמצעות הצטרפות לקבוצות ברשתות החברתיות של מסלולי לימוד שמעניינים אתכם תוכלו ליצור קשר עם סטודנטים שכבר לומדים את המקצוע ויכולים להעיד מניסיונם אודות רמת שביעות הרצון,  התרשמות מהסגל המקצועי וכן אופי הלימודים והכלים אותם קיבלו במסגרת הלימודים, כל זאת מתוך מטרה להוביל לקבלת רשמים אישיים שיאפשרו לכם לקבל החלטה לגבי האם המסלול מתאים לכם.

לסיכום

באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, תוכלו לקבל החלטה אשר תאפשר לכם להתחיל את הקריירה האקדמית, וזאת באמצעות רישום לתואר ראשון. שימו לב כי האוניברסיטאות כמו גם המכללות מציעות תנאים אטרקטיביים לנרשמים מראש, ועל כן בדקו זאת, כחלק מקבלת החלטות אשר תאפשר לכם לקדם את העתיד המקצועי שלכם, וזאת באמצעות הכשרה אותה אתם מקבלים במסגרת התואר וכן תת התמחות הנלווית ומאפשרת לשכלל את היכולת המקצועית בקריירה העתידית שלכם בתום סיום התואר.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על כלכלה ועסקים!

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות