תאום מס – BusinessPedia Feedback Form

תאום מס

מתוך BusinessPedia

(הופנה מהדף תיאום מס)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
קוראי ערך זה קראו גם

החזר מס
מדרגות מס

תיאום מס זו פעולה שנועדה להימנע מתשלום חסר או עודף של מס בשנת מס כלשהי על-ידי שכיר. שכיר רשאי לבצע תיאום מס במידה ויש לו הכנסות הנובעות מכמה מקורות. תיאום מס נעשה באמצעות המעביד, על-ידי רואה חשבון או באמצעות פקיד שומה.

תוכן עניינים

[עריכה] מטרת ביצוע תיאום מס

מטרת תיאום המס היא לגרום לכך ששכיר העובד בשתי עבודות או יותר לא ישלם יותר מחבות המס שלו. במידה והנישום לא יבצע תיאום מס, הוא ייאלץ לשלם מס על ההכנסה מהמשכורת הנמוכה יותר, בגובה מדרגת המס העליונה.

[עריכה] אופן ביצוע תיאום מס

לשם ביצוע תיאום מס על השכיר למלא טופס 116, הכולל הצהרה מפורטת על כל מקורות ההכנסה, לצרף את תלושי המשכורת מכל מקומות העבודה ולהגישם למעביד הנוסף או לפקיד שומה. המעביד הנוסף יערוך את חישוב המס וינכה את המס מהשכר בהתאם.

אם הוגשה הבקשה לפקיד השומה, פקיד שומה ישלח למבקש אישורים בכתב על שיעור המס שיש לנכות מכלל ההכנסה, והשכיר יעביר אישורים אלה למעביד הנוסף.

[עריכה] תיאום לביטוח לאומי

שכיר העובד בשתי עבודות או יותר, יעשה תיאום גם לצורך ביטוח לאומי. שכן, גם בתשלומי דמי ביטוח לאומי ובריאות קיימים מדרגות לפי גובה השכר, בדומה למדרגות המס.

[עריכה] שכיר עם הכנסה נוספת ללא תיאום מס

שכיר העובד בשתי מקומות עבודה או יותר ולא הגיש למעסיק המשני אישור לתאום מס מפקיד שומה, ינכה לו המעסיק המשני את המס המקסימאלי כשיעור מדרגת המס הגבוהה ביותר, וכן ינכה לו דמי ביטוח לאומי ובריאות בשיעור המקסימאלי.

ניכוי מס במקור, מהווה מקדמה על-חשבון המס ואינו מהווה את תשלום המס הסופי לעובד. במקרה שלא נעשה תיאום מס והמעסיק ניכה את המס המקסימאלי, יכול השכיר להגיש בתום שנת המס, דו"ח שנתי לשכיר ובה בקשה להחזר מס ולאחר בדיקת פקיד שומה ואישורה יוחזר לו התשלום העודף צמוד למדד וריבית.

[עריכה] ראו גם


חושב שדף מידע זה חשוב? שתף אותו עם בני משפחה וחברים! לחץ כאן לשליחת הדף
ערכים חמים: מדרגות מס | פתיחת עסק | דמי הבראה | שכר | פנסיה
כלים אישיים
newsletter
בוקיפינג - הנהלת חשבונות, חשבות שכר