רשות המיסים – BusinessPedia Feedback Form

רשות המיסים

מתוך BusinessPedia

קפיצה אל: ניווט, חיפוש
קוראי ערך זה קראו גם

ביטוח לאומי
מס הכנסה
מדרגות מס

מוסדות ממשלתיים

רשות המיסים
מס ערך מוסף
מס הכנסה

תוכן עניינים

[עריכה] הסטוריה

בספטמבר 2003 התקבלה החלטת הממשלה "לאחד את ניהול נושא גביית המסים תחת מנהל ראשי אחד, להסמיך אותו עפ"י חוק להפעיל את חוקי המס הרלוונטיים". כעבור שנה, בספטמבר 2004 הוקמה הלכה למעשה רשות המסים בישראל המאחדת את אגף מס הכנסה ומסוי מקרקעין, אגף המכס והמע"מ ושע"מ.

הקמת רשות המסים מהווה מהלך בעל חשיבות בהיבט של התייעלות מערכת המס ושיפור השירות לציבור באמצעות התנהלות משולבת ואחידה של תחומי המיסוי השונים.

[עריכה] מבנה הרשות

ביחידות הרשות, ההנהלה ויחידות השדה, עובדים כ-5,500 עובדים. הרשות כוללת את היחידות הבאות:

  • מאגף מס הכנסה לשעבר - 26 משרדי שומה אזוריים, 10 משרדי מיסוי מקרקעין אזוריים, 3 משרדי חקירות אזוריים, 3 יחידות הוצאה לפועל אזוריות, יחידת מודיעין שטח ויחידת מיסוי בינלאומי.
  • מאגף מע"מ ומכס לשעבר - 17 תחנות מע"מ (כולל 3 יחידות מס קניה אזוריות), 6 בתי מכס, 4 יחידות חקירות, כולל יחידת מודיעין ארצית ויחידת מטה למניעת הברחות סמים, 11 מעברי גבול יבשתיים, ו-1 יחידת קישור מע"מ לרשות הפלסטינית (קמר"פ).

[עריכה] תפקידי הרשות

בנושאי מס הכנסה ומיסוי מקרקעין ממונה רשות המסים על גביית מסים ישירים, מסי מקרקעין, היטלים מיוחדים, מסים משכר ומסים מרווחים על פי החוק. הרשות פועלת בתוקף חוקים, תקנות והוראות שעיקרם: פקודת מס הכנסה, חוק מס שבח מקרקעין, חוק מס רכוש וקרן פיצויים, חוקי עידוד, חוק מס ערך מוסף (מס שכר ורווח), חוק מס מעסיקים, חוק עבירות מינהליות, פקודת המסים והגבייה, חוק מס הכנסה (מיסוי בתנאי אינפלציה), חוק מס הכנסה (תיאומים בשל אינפלציה), הוראות שונות המתייחסות למסים הכלולות בחוקים ובתקנות.

בנושאי מכס ומע"מ ממונה רשות המסים על גביית המסים העקיפים, המוטלים על צריכת סחורות ושירותים. המסים אותם גובים המשרדים הם: מס ערך מוסף - המוטל בשיעור אחיד על כל הפעולות במשק, מכס - המוטל על סחורות מיבוא, מס קנייה - המוטל הן על הייצור המקומי והן על היבוא, בלו דלק - מס קצוב המוטל על כל סוגי הדלק, ומס בולים - על מסמכים.

[עריכה] ראו גם

[עריכה] קישורים


חושב שדף מידע זה חשוב? שתף אותו עם בני משפחה וחברים! לחץ כאן לשליחת הדף
ערכים חמים: מדרגות מס | פתיחת עסק | דמי הבראה | שכר | פנסיה
כלים אישיים
newsletter
בוקיפינג - הנהלת חשבונות, חשבות שכר