החזר מע"מ – BusinessPedia Feedback Form

החזר מע"מ

מתוך BusinessPedia

קפיצה אל: ניווט, חיפוש
קוראי ערך זה קראו גם

מע"מ
מע"מ עסקאות
מע"מ תשומות
דו"ח מתקן למע"מ

החזר מע"מ מגיע לנישום כאשר בחודש נתון מע"מ תשומות גבוה ממע"מ עסקאות. במקרה כזה יגיש הנישום דו"ח להחזר במקום דו"ח לתשלום. קיים "סכום קבוע" לגובה ההחזר המשתנה פעמיים בשנה: ב-‎1 בינואר וב-‎1 ביולי בהתאם למדד. בינואר 2010 הסכום הקובע עמד על ‎17,326 ש"ח.

תוכן עניינים


[עריכה] הנחיות להגשת דוח להחזר

במידה והסכום להחזר נמוך מהסכום הקובע, יש לגשת לסניף הדואר או הבנק ולהגיש את הדוח להחזר (יחתימו את הדו"ח שהעסק מילא, ישאירו אצלם את המקור, כאשר ההעתק נשאר אצל העסק). במקרה שהוגש דו"ח להחזר, מע"מ יחזיר לנישום את הסכום באמצעות העברה בנקאית תוך 30 יום מיום הגשת הדו"ח, ישירות לחשבון הבנק של העסק.

כאשר הסכום להחזר גבוה מהסכום הקובע יש לגשת למשרדי מע"מ בו מתנהל התיק של העסק ולהגיש את הדו"ח. אם הדו"ח מוגש במשרדי מע"מ, יש להביא טופסי ריכוז בהם מפורטים פרטי חשבוניות המס ורשימוני היבוא (במידה ויש), הנוגעים לתשומות הרשומות באותו הדו"ח.

הטפסים הבאים יימסרו לנציג העסק במשרד מע"מ:

  1. טופס מע"מ ‎874 - לרישום פרטי החשבוניות.
  2. טופס מע"מ ‎875 - לרישום פרטי רשימוני-היבוא.

כמו כן, יש להביא את החשבוניות, שסכום המס הנקוב בהן גבוה מ-‎5,000 ש"ח. רצוי להביא גם את הצילומים של החשבוניות הללו, למקרה שנציג העסק יתבקש להשאירם במשרד לשם בדיקה. במידה והעסק רכש רכב מסחרי לצורכי העסק, יש להציג את רשיון הרכב, ואישור העברת בעלות, ובמידה והעסק רכש נכס, יש להציג את חוזה הרכישה.


כיום ניתנת האפשרות למייצגים, הקשורים לשע"מ, להזין ישירות למחשב שע"מ, דו"חות להחזר ולתשלום ללא הגבלת סכום, וכן טופסי ‎875/874.

[עריכה] ראו גם


חושב שדף מידע זה חשוב? שתף אותו עם בני משפחה וחברים! לחץ כאן לשליחת הדף
ערכים חמים: מדרגות מס | פתיחת עסק | דמי הבראה | שכר | פנסיה
כלים אישיים
newsletter
בוקיפינג - הנהלת חשבונות, חשבות שכר